Video Pazarlama Kampanyanızı Güçlendirmek için 5 İpucu

İnternet dünyası her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Teknolojinin hızını benimseyen ve yeniliklere kolayca uyum sağlayan markalar, müşterilerine en güncel hizmetleri ve deneyimleri sunuyor. Son yılların en çok yükselen pazarlama yöntemlerinden biri de video pazarlama olarak karşımıza çıkıyor.

Videoların, marka hizmetlerini en pratik ve akılda kalıcı şekilde anlatması, sosyal medya kullanıcılarını okumaktan ziyade tüm odağıyla izlemeye yönlendirmesi ve renkli, akılda kalıcı olmaları video pazarlamayı markalar için çok cazip hale getiriyor.

Organik İnsan olarak bu yazımızda, video pazarlama kampanyanızı güçlendirmek ve markanızı daha fazla kişiye ulaştırmak için size yardımcı olabileceğiniz düşündüğümüz ipuçlarını derledik.

1-Canlı yayınlar revaçta

asdasdasdd

Facebook, Instagram, TikTok veya diğer birçok sosyal medya platformlarında canlı yayın özelliği bulunuyor. Canlı yayın özellikle 2019 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci ile beraber beklenenin çok üzerinde bir ivme ile büyüdü.

Pandemi sürecinde konserler, söyleşiler, paneller, müze ziyaretleri, sohbetler vb. aklınıza gelebilecek birçok aktivite canlı yayınlar üzerinden izleyicisine ulaştı. Bu da sosyal medya kullanıcılarında canlı yayın izleme alışkanlığının oluşmasına büyük katkı sundu. Artık fiziksel etkinlikler kadar canlı yayınlar da kullanıcılar için bir çeşit sosyalleşme aracı olarak görülüyor.

2-Uzman röportajları yapın

asdasdsd

Uzmanlar, her zaman markanıza itibar kazandırır ve hedef kitleniz üzerinde ikna edici bir algı oluştururlar. Markanız veya ürününüzün hangi sorunlara çözüm olduğu, ne gibi faydalar sağladığı vb. konularda uzman görüşleri alabilir ve seri halinde videolar yayınlayabilirsiniz. Bu videoları YouTube kanalınızdan belirli periyotlarda yayınlayabileceğiniz gibi canlı yayınlar da yapabilirsiniz. Hatta sonraki süreçte video içeriklerinin en dikkat çekici bölümlerinden kısa videolar oluşturarak Instagram Reels ve TikTok gibi platformlarda da yayınlayabilirsiniz.

3-Animasyonlar çok seviliyor

sdfghj

Markanızın ya da hizmetinizin video içeriğinin sıkıcı olacağını ya da ürünlerinizi çok eğlenceli olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Animasyon kullanarak işlevinin anlaşılması zor olan ürünlerinizi ya da hizmetlerini en basit yöntemle hedef kitlenize aktarabilirsiniz. Ürün ya da hizmeti olabildiğince açık ve kullanıcı alışkanlıkları göz önünde bulundurularak anlatan animasyonlu videolar markaların hem itibar hem de satışlarına ciddi katkılar sağlayabiliyor. Görsel açıdan etkileyici olan animasyonlu videolarınızı reklam kampanyaları ile de destekleyebilirsiniz.

4-Videolarınızı arama motorları için optimize edin

Videonuzu arama motorları için optimize etmek ve dışa aktarmak dijital pazarlama süreci açısından önemlidir. Böylece videolarınız birçok platformda paylaşmaya hazır hale gelir ve birçok kişiye kolayca ulaşabilir. İlk aşamada basit, kendinizi ve marka hikayenizi anlatan videolar çekmekle işe başlayabilir ve bu videoları optimize edebilirsiniz. Bu süreçte size yardımcı olabilecek video uygulamalarını keşfetmeyi ve onların gücünden faydalanmayı da ihmal etmeyin. Hiç video pazarlama yapmamaktansa basit videolar ile başlamak ve gittikçe daha profesyonel bir düzeye ulaşmak daha iyi bir seçenek olacaktır.

5-Videolarınıza altyazı eklemeyi unutmayın

Videolara altyazı eklemek daha geniş kitlelere ulaşmanızı ve izlenme oranlarınızı artırmanızı sağlayacaktır. Örneğin; Facebook videoları yüksek oranda sessiz ve altyazılı olarak izleniyor. Kalabalık bir ortamda, toplu taşımada videoların sesini açmadan altyazılarını okuyarak izleyen insanlara mutlaka denk gelmişsinizdir.

Video pazarlama süreci ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.