Spotify senenin özeti geldiyse sırada global renk otoritesi Pantone’un 2023 senesi için seçtiği rengi görmek kaldı.

2023 yılının Pantone rengi lüks ve gösterişli: Viva Magenta “18-1750”

Yeni yıla bomba gibi girmemizi sağlayacak türden enerjik bir renk. Viva Magenta, bizden 2023 yılında canlı, arzu dolu ve neşeli olmamızı diliyor. 2015’te Marsala renginin yılın rengi olarak anılmasından bu yana Pantone’nun renk trendi duyurusunda sekiz yıldır kırmızının tonlarında bir rengi duyurduğunu görmemiştik. Pantone, Viva Magenta rengini “Kendini ifade etme ve deneme özgürlüğünü teşvik eden güçlü ve güçlendirici bir renk,” olarak tanımlıyor.

Özgürlüğün kendileri için ne anlama geldiğini kendileri tanımlamaya başlayan insanlar için 2023 yılı özgürlüğün ve cesaretin yılı olacak gibi duruyor. Sonunda her zaman hayalini kurduğun işe başlayabilirsin ya da başka bir şekilde kendini konfor alanından çıkararak birtakım riskler alacaksın. Viva Magenta, kendine yarattığın hayat için adeta bir kutlama havası yaratıyor.

Pantone Viva Magenta “18-1750” ile eşleştirmek için renkler mi arıyorsunuz?  

 

Viva Magenta rengi ile kombinasyonlar

Bu canlı Pantone kırmızısı yaratıcılığınızın genişliğine göre birçok renk ile kombinlenebilir ancak zümrüt yeşili ve lacivert gibi tonlar ile şahane uyumu yakalayacaktır. 

Tek renkli bir renk paletinde Viva Magenta;

Tek renkli bir renk paletinde Viva Magenta;

Cüretkar ama bir o kadar da hoş bir uyum yaratma arayışındaysanız  Viva Magenta’yı diğer pembe tonları ve kırmızılarla eşleştirebilirsiniz. Renk paletinde daha açık tonlar kullanarak Viva Magenta’nın öne çıkmasını sağlayabilir böylelikle kontrast yaratabilirsiniz.  Alternatif olarak, paletinize yeşil gibi tamamlayıcı bir renk ekleyebilirsiniz.

 

 

Biraz neon dokunuşlu Viva Magenta;

Biraz neon dokunuşlu Viva Magenta

Evet bu yılki Pantone rengi capcanlı. Neden daha fazla canlı hale getirmeyelim? 

Neon renklerle eşleştirerek cesur bir renk paleti oluşturabiliriz. Viva Magenta’yı parlak neon sarısı ile bir hayal edin. 

 

 

Toprak tonları ve Viva Magenta;

Toprak tonları ve Viva Magenta

Viva Magenta’yı kum beji ve tarçın kahvesi gibi yumuşak toprak tonlarıyla eşleştirerek yumuşatabilirsiniz. Bu ikili aynı zamanda retro bir görüntü sağlayacağından 2023 grafik tasarım trendlerine de göz kırpıyor.