Müzeler, Tiyatrolar ve Konserler Artık Evde

Koronavirüs sebebiyle evde kaldığımız bu zamanlarda defalarca Netflixanasayfanızda dolaşmak yerine, müzeye ya da senfoni dinlemeye gidebilirsiniz. Kalabalık yerlerde bulunmamızı engelleyen Koronavirüs ışığında birçok kültür kurumu arşivlerini çevrimiçi kaynaklara aktardı. Gitmeye fırsat bulamadığımız, merak ettiğimiz birçok şeye sahip olan arşivler gerek müze gerekse senfoni veya bir çevrimiçi ders içermekte. Çevrimiçi kaynaklar hepimizin karantina boyunca yapılması gerekilenler listesine eklendi. Karantinada koltuğunuzda otururken dünyanın diğer ucuna gidebilmeniz kültür sanat etkinliklerini derledik.

 

Müzeleri Ziyaret Edin

  1. Google Arts&Culture, herhangi bir çevrimiçi kaynaktan daha kapsamlı müze koleksiyonlarına sahiptir. Teknoloji devi, Londra Ulusal Galerisi’nden Los Angeles’ın Getty Müzesi’ne ve Amsterdam’ın Van Gogh Müzesi’ne kadar dünya çapında 500’den fazla müze ve galeri ile ortaklık kurdu.
  2. Rusya’nın ünlü İnziva Yeri Müzesi kısa bir süre önce tüm müzenin beş saatlik bir video turunu yayınladı. Dünyanın en büyük müzelerinden biridir ve bu video 45 galeri, 588 parça ve canlı performans sergilemektedir.
  3. Diğer seçeneklere gelince, Paris’in ikonikMuséeduLouvre kendi sanal turlarını sunuyor. Müzenin ünlü Mısır Eski Eserleri’nde dolaşabilir, Louvre’un hendek kalıntılarını ziyaret edebilir ve boyalı tavanıyla bilinen Galeried’Apollon’u gezebilirsiniz.

 

Evinizde Senfoni Keyfi

  1. Berlin Filarmoni Orkestrası Dijital Konser Salonu’nu salgını süresince açık olacağını duyurdu. Hizmet, 40’ın üzerinde canlı yayın ve günümüzün en iyi orkestra şefleri ve müzisyenleri de dahil olmak üzere altmış yılı kapsayan bir arşiv içeriyor.
  2. Lincoln Center Oda Müziği Topluluğu da zengin bir ücretsiz online video kütüphaneye sahiptir ve de bu süre içinde canlı akışları yürütecek.
  3. New York’un Met Operası, web sitesinde yayınlanan Live in HD serisinden geçmiş performansların ücretsiz olarak yayınlayacağını duyurdu. Nightly Met Opera Streams, 16 Mart’ta 2010 yılında Bizet’inCarmen performansıyla başlamıştı.

 

Vatikan’ı Keşfedin

  1. Vatikan, her yer gibi COVID-19 nedeniyle boş. MuseiVaticani web sitesi , binanın en ünlü bölgelerine 360 ​​° turlar sunmaktadır. Bu tur elbette, Michelangelo’nun başyapıtı SistineŞapeli’nin çarpıcı bir sanal turunu içerir.

Dünyaca Ünlü Anıtları Gezin

Google; Stonehenge , MachuPicchu , Roma Kolezyumu ve Mısır Piramitleri dahil olmak üzere sokak görünümü aracılığıyla ziyaret edebileceğiniz çok çeşitli yer işaretlerine sahiptir. Platform ayrıca son zamanlarda iklim değişikliğinin tehdidi altında olan beş Unesco Dünya Mirası alanına sahip Heritage on theEdge girişimini başlattı . Proje, 3B haritaları, artırılmış gerçeklik özelliklerini ve bu değerli yerleri nasıl koruyabileceğimiz konusunda uzman görüşlerini içeriyor.

Ivy Ligine Katılın

Belki de evde bu sefer zihninizi genişletmeniz için size ilham verecektir. IvyLeague kolejleri artık 450’den fazla çevrimiçi kurs sunmaktadır. Beşeri bilimlerden bilgisayar bilimlerine kadar, şimdi her zaman okumak istediğiniz kitabı okuyabilmeniz için büyük bir fırsat olabilir.