Hayvan sevgisi kesinlikle bambaşka bir his. İnsanın içine içine işleyen bir duygu. Hatta çılgınca bir şey. Menfaat üzerine kurulu olmayan tek duygu.. Bu kutsal sevgiye her zaman çok saygı duymuşumdur.

Affedersiniz biraz gözlerim doldu. Evet ne diyorduk?

Etrafınıza bir bakın. Her sabah kaç tane insan istemeye istemeye işe gitmek için kalkıyor? Kaç kişi çalışma ortamından çok memnun? İşine gerçekten mutlulukla gidenler bir elin parmaklarını geçer mi? Sizce de hepimiz biraz mutsuz değil miyiz?

Niye soruyorsun bunları dediğinizi duyar gibiyim. Başta hayvanlardan bahsetmemin sebebi aslında tam olarak bu. Günümüzün neredeyse yarısını çalıştığımız ofislerde geçiriyoruz. İş stresi, yoğunluk, müşteri memnuniyeti, işleri yetiştirme telaşı… Bunlar bizleri yoran ve motivasyonumuzu düşüren etkenler. Ancak ofislerimizi daha keyifli hale getirmek bizim elimizde. Pardon, minik dostlarımızın elinde 🙂

Ofisleri daha tatlı, daha yaşanılabilir ve en önemlisi yatağınızdan kalktığınızda daha katlanılabilir hale getirmek ve ofise gitmekte daha fazla keyif alabilmek için harika bir fikrimiz var 🙂 Minik sevimli dostlarımızı işe almak!

Evet doğru duydunuz, öyle işe almak 🙂

“Bilim insanları içinde köpek olan ofislerin daha mutlu olduğunu söylüyor. Ofisiniz için minik dostlarımızdan birini sahiplenin, hem mutlu olun hem mutlu edin” demiş Haçiko. Şimdi böyle bir girişi olan projeden ne zarar gelir ki 🙂

Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) sokakta yaşayan hayvanları sıcak yuvalarıyla buluşturmak adına işyerlerine yeni bir proje geliştirmiş. Kadıköy ve Sarıyer Belediyesi’nin da katkılarıyla hayata geçen bu sevimli proje kulağa çok hoş geliyor.

Bu sevimli iş arkadaşlarımızla çalışmak isteyen işverenlere bir de www.minikdostlarisariyor.com adlı internet sitesi açılmış. Siteye girdiğinizde Gizmo, Köpük, Demir, Karamel gibi arkadaşlarımızın Linkedin profillerini inceleyebiliyorsunuz. Ya da dolduracağınız formlarla birlikte bu sevimli adaylarımızla görüşme fırsatı yakalıyorsunuz. Ama öyle kafanıza göre iş pozisyonu veremiyorsunuz onlara. Hepsinin kendine ait bir uzmanlığı var. Kimisi ofisin mutluluk sorumlusu, kimisi ise eğlence!

Son olarak proje elçileri Beyazıt Öztürk ve Türkü Turan sosyal medyada yayınlanan proje tanıtım filmine seslendirme yapmışlar. Mutlaka izleyin derim.

Desteklenmesi gereken harika bir proje olmuş. Dilerim yayılır bu tatlı proje ve daha çok kişiye ulaşır.

Biz ofis içi eğlence sorumlusu Gizmo Bey’in Organik İnsan’a çok yakışacağını düşünüyoruz. 🙂