Metallica’nın adını duymayan yoktur. Müzik dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Metallica grubu, Blackened adında bir viski ile alkol dünyasına giriş yaptı. Amerika’nın en ünlü viski üreticilerinden biri olan Dave Pickerel ile anlaşarak Blackened adlı viskiyi piyasaya sürdüler.

Her seferinde 5000 şişe viski üreterek bunların tükenmesini bekleyecekler. Daha sonra yine 5000 şişe üretmeye devam edecekler. Bu viskiyi almak için blackenedewhiskey.com adresinde sipariş vermek mümkün. Türkiye içinde sipariş seçeneği olan sitenin viski için biçtiği değer 52 dolar. Kargo içinde yaklaşık 18 dolar ödemek gerekmekte. Yani toplam (şuan ki kur ile) 444,30 ₺ ödemeniz gerekmekte.

Her şişenin kendisine ait bir playlist’i var ve hepsi Metallica üyeleri tarafından hazırlandı. Bu playlist’ler viski ile birlikte tüketirken dinlemesi “hoş” olarak düşündükleri şarkılardan oluşmakta. Bu şarkılar şimdilik kendi parçalarından oluşuyor. Gelecek zamanlarda başka gruplardan başka şarkılar seçerler mi şimdilik bizde bilmiyoruz ama şunu biliyoruz ki Metallica’nın (kendi kitlesini göz önüne alırsak) gerçekten de çok iyi bir müzik zevki var. İlgisi olmayan insanların bile dikkatini çekeceğini tahmin ediyoruz. Metallica sevenlerinin tahmin ettiği üzere viskinin ismi “…And Justice For All” albümünden “Blackened” isimli parçasından geliyor. Hayranları tarafından oldukça sevileceğinden emin olduğumuz Blackened viskisi aslında Metallica’nın ilk alkol ürünü değil. Daha önceden ”Budweiser Beer” adında bira içkisini de piyasa sürmüşlerdi.

Eğer Blackened adında ki viskiyi almak istiyorsanız blackenedwhiskey.com sitesinden sipariş verebilirsiniz. Bu sitede hazırladık playlist’leri ve Metallica grubundan kimlerin hazırladığını görebilirsiniz. İleri ki zamanlarda Blackened markasının başka ürünlerinde görüleceği söylense de ana ürünleri viski olacaktır. Muhtemelen gelen ürünleri açacak, bardak altlığı, t-shirt gibi ürünlerden oluşacağı tahmin edilmekte. Metallica’nın Blackened viski için şimdilik hazırladıkları listeleri ve hangi grup üyelerinin hazırladıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

-081

1. EYE OF THE BEHOLDER
2. CYANIDE
3. I DISAPPEAR
4. FOR WHOM THE BELL TOLLS
5. SAD BUT TRUE
6. ONE
7. THE OUTLAW TORN
8. BROKEN, BEAT & SCARRED
9. THE CALL OF KTULU
10. THE THING THAT SHOULD NOT BE
11. DREAM NO MORE
12. THE FRAYED ENDS OF SANITY
13. FIGHT FIRE WITH FIRE
14. ORION
15. DISPOSABLE HEROES

-082

1. THE ECSTASY OF GOLD (METALLICA VERSION)
2. OF WOLF AND MAN
3. SEEK & DESTROY
4. FADE TO BLACK
5. HARDWIRED
6. ORION
7. FUEL
8. THE UNFORGIVEN II

-083

1. THE SHORTEST STRAW
2. WASTING MY HATE
3. THE UNFORGIVEN III
4. TRAPPED UNDER ICE
5. ATLAS, RISE!
6. NO LEAF CLOVER
7. NO REMORSE
8. DISPOSABLE HEROES