“Adres Doğrulama” Hizmeti İşletmenize Hangi Faydaları Sağlar?

E-ticaret, günümüzde neredeyse her ihtiyacımızı karşıladığımız ve tüketiciler tarafından oldukça sık kullanılan, sevilen bir alan olarak karşımıza çıkıyor. E-ticaret yönetimi tüketicinin satın aldığı ürünü ona doğru bir şekilde ve kısa sürede ulaştırmak konusunda büyük önem taşıyor. Ürününüzün tam olarak olması gerektiği gibi ve doğru şekilde teslim edilmesini sağlayan herhangi bir hizmet paha biçilemez.

Adres doğrulama hizmetleri, posta veri tabanlarının mükemmel biçimde tutulmasına yardımcı olur. Müşterilerinizden adres verilerini yüksek kalitede ve tam doğrulukla almanızı sağlayan bu hizmetler sayesinde müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmanız mümkün hale gelebilir.

Posta adreslerinin eksik ve yanlış yönetilmesi, itibar ve satış kaybına yol açabilir. Bu gecikmeli teslimatlardan sadece ticari operasyonlar etkilenmez, aynı zamanda gelirler düşer ve sevkiyat giderleri artar. Organik İnsan olarak bu yazımızda adres doğrulama hizmetinin faydalarını ele aldık.

Adres Doğrulama Servislerini kullanmanın faydaları

Adres doğrulama hizmetleri, posta adresi yönetimi konusunda farklı zorluklarla karşılaşan işletmeler için çözüm üretmek amacıyla geliştirilmiştir. Adres doğrulama hizmetleri sayesinde aşağıdaki konularda daha hızlı ve sorunsuz aksiyon almanız mümkün hale gelebilir.

1. İade oranlarında düşüş sağlanır

Posta, gitmesi gerektiği adrese ulaşmadığında işletmeye geri döner. Yani eksik ya da yanlış bir adrese gönderilen her posta işletme için para kaybı demektir. Bunun önüne geçmek için adres doğrulama servisleri kullanabilir ve işletmenize geri dönen postaların oranını ciddi anlamda azaltabilirsiniz.

2. Müşteri memnuniyeti oranlarında artış

Müşteriler, e-ticaret alışverişi yaptıklarında satın aldıkları ürünün bir an önce ellerine ulaşmasını ister ve bu konuda çoğu müşteri oldukça sabırsızdır. Basit bir teslimat hatası, adres bilgilerinde yer alan ufak bir karışıklık dahi teslimat sürecini riske atabilir. Bu da paketin yanlış yere ulaşması ya da işletmenize geri gelmesi demektir. Böyle durumlarda müşteri sizin işletmenizden bir daha alışveriş yapmayı tercih etmeyecektir. Bu müşteriyi tekrar kazanmak için çaba sarf etmeniz gerekecektir. Oysa adres doğrulama servisleri sayesinde zaman ve emek harcamadan iyi işleyen bir sistem kurabilir ve müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

3. Teslimat hızınızı artırın

asdasdasdasda

Teslimat hizmetleri, hızlı teslimat için sağlanan posta adresine bağlıdır. Posta adresleri standart formatlara göre verilirse, kurye adresi hızlı bir şekilde takip edebilecektir. Geçersiz bir adres, teslimat sürecinde gecikmeye neden olur ve sonunda müşterileri hayal kırıklığına uğratır. Adres doğrulama servisleri ile kuryeleriniz de çok daha verimli çalışacak ve daha çok paket teslimi yapabilecektir.

4. Pazarlama sürecine katkı sunar

Posta adres listeleri yalnızca ürün göndermek için değil, promosyon içeriği de göndermek için kullanılır. Sadık müşterilerinize promosyon malzemeleri göndermek istediğinizde elinizde var olan posta adreslerini kullanmanız gerekecektir. Promosyon malzemesi gönderimi çoğu zaman maliyetli bir süreçtir. Böyle bir süreci olabilecek en verimli şekilde yönetmek gerekir. Posta listelerinin kötü yönetimi kampanyanıza ciddi anlamda zarar verebilir ve faydadan ziyade zarara sebep olabilir. Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz promosyon içeriği almıyorsa, kampanya işlevselliğini yitirecektir. Adres doğrulama yazılımı, işletmenizi bütünsel anlamda destekleyecektir.

5. Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin

aasasas

Teslim edilmeyen postaları yönetmek, iş gücü ve zaman gerektirir. Özellikle sınırlı kaynaklarla yola çıkmış henüz işin başında bir işletmeyseniz her yanlış ve eksik posta gönderimi sizin için ekstra bütçe ve zaman demektir. İşinizin başında gerekli sistemleri doğru kurmak sizi satışlarınızın artacağı dönemler için de hazırlayacak ve her işin yolunda gitmesine katkı sağlayacaktır. Adres doğrulama yazılımı kullanarak tüm postalarınızın doğru şekilde ve zamanında müşterinize ulaştığından emin olabilirsiniz.

E-ticaret yönetimi süreçlerinizde aklınıza takılan soru ve sorunlar için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.